portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Apartamenty Karolewska 27 - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karolewska 27 - sprawy osiedlowe » Forum » Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 13:44    Temat postu: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Temat dla osob, ktore sie zastanawiaja nad kumpem mieszkania w inwestycji firmy Hirny przy ul. Karolewskiej w Lodzi.
Tomek84 
   

Nowy na forum


Wiek: 40
Dołączył: Pią Sty 22, 2010 21:19
Posty: 1
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 22:08    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Witam wszystkich!!!

Od jakiegos czasu poszukuje mieszkania w Łodzi i ostatnio moja uwaga skupiła sie własnie na mieszkaniach przy ul. Karolewskiej. Dlatego, jezeli możecie udzielic mi odpowiedzi na poniższe pytania byłbym niezmiernie wdzięcznySmile

1. Czy jesteście zadowoleni ze standardu wykonczenia zakupionych mieszkań?

2.Czy podczas negocjowania warunków umowy i samego jej podpisywania mieliscie jakiekolwiek wątpliwości i czy inwestor chętnie odpowiada na wszelkie pytania?

3. W opisie oferty widnieje napis "stan deweloperski". Co moge rozumiec pod tą nazwa?

4. Czy połaczenie z centrum jest dobre?

5. Ile kosztuje miejsce parkingowe?

6. Czy polecacie zakup nieruchomości u tego dewelopera?

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedziSmile
marcinzaczek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Nie Kwi 19, 2009 8:49
Posty: 65
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:58    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

ad 1)
http://lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=36531&start=15
przeczytaj 7 post od góry

ad 2) http://forum.gazeta.pl/forum/w,778,72913064,72913064,Hirny_BD_SA_osiedle_przy_Karolewskiej_w_Lodzi.html

http://www.hirny.pl/_panel/u/CN18813625-20080313-UMOWA-REALIZACYJNA-LODZ.pdf

poczytaj a będziesz miał wątpliwości.

ad 3) w tym przypadku niekoniecznie to co piszą tutaj -> http://nasze-m.pl/stan-deweloperski-co-to-znaczy/

ad 4) położenie całej inwestycji jest SUPER Praktycznie wszędzie jest blisko!!

ad 5) a) w podziemnej hali parkingowej - 40 000 pln
b) na terenie osiedla chyba 15 000

ad 6) jeśli a) masz dużo cierpliwości aby czekac rok od podanego w umowie terminu odbioru
jeśli b) masz dużo kasy na poprawianie niedoróbek budowlańców

TO TAK

POLECAMY!!!!
Claudia_y_Fil 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 01, 2009 17:46
Posty: 10
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 14:51    Temat postu: Ciepliwosc to cnota :)

Swiete slowa Smile

Pozdrawiam sasiada
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 19:09    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Poczytaj sobie rowniez watek :

http://lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=315915#315915

Mysle, ze rzuci on troche swiatla na twoja decyzje.
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 8:59    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Tutaj opinie paru osob z innych inwestycji naszego Dewelopera:

http://www.zanimzamieszkasz.pl/warszawa/hirny-bd-s-a.html

oczywiscie same "pozytywne" Neutral
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 9:57    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Kolejne opinie na temat dewelopera:
http://www.topranking.pl/104/hirny,bd,pruszkow.php
http://forum.gazeta.pl/forum/w,778,72558050,72558050,Villa_Modra_Szczecin.html
Jaro_dcg 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lis 11, 2010 8:38
Posty: 56
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 11:20    Temat postu: Czy warto kupować?

Witajcie,
Jestem kolejnym, który właśnie rozważa zakup mieszkania na Karolewskiej w bud. D - ostatnio pojawiła się taka szansa - tylko dlatego, że cena po ost. obniżkach jest sądzę naprawdę atrakcyjna, podana zresztą na str Hirnego. I coż... od krytycznych opinii na temat Hirnego i inwestycji na Karolewskiej aż głowa puchnie i oczy bolą. Przeczytałem ich większość nie tylko na tym forum. Tak duża ich liczba nie może być przypadkiem ale... chyba z 3/4 z nich dotyczy stanu kiedy budynki nie były jeszcze oddane do użytku a więc dużych opóźnień, przepychanek z odbiorem mieszkania etc. Bud. D i C mają już zgodę na zasiedlenie i jak sądzę gro ludzi już w nich mieszka i pyt. moje właśnie brzmi jak Wam się mieszka? Czy niski standard wykonania bardzo utrudnia/utrudnił zamieszkanie? Dużo musieliście robić poprawek? Bardzo to było kosztowne? Najbardziej ze wszystkiego przerażają mnie chyba przepuszczające wilgoć czy wręcz wodę ściany czy okna. Częste to przypadki?Duże mieliście z tym problemy? Przesuwaliście ścianki działowe (nie nośne) czy choćby otwory drzwiowe w nich, był z tym problem? B. proszę o podzielenie się wszelkimi uwagami dotyczącymi stanu obecnego. O wcześniejszych Waszych mękach z Hirnym już sobie sporo poczytałem i współczuję tym, którzy je przeszli.

Pozdrawiam
Jaro
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 21:28    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

...za max 3.5 k/m2 to dobra cena i te usterki wszysktie usterki da sie jakos naprawic (wymiana ram okiennych, szyb, tynki, wymiana kontaktow, polozenie nowych plytek, zmiana balustrd, etc). Niestety nie wiem jka w innych budynkach jest, ale do budynku C wdziera sie woda do piwnic i hal garazowych. Tutaj powstaje pytanie teraz, czy warto w ogole kupic tu mieszkanie ?
Martapole 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 23, 2009 19:38
Posty: 8
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 20:08    Temat postu: ODP do Jaro_dcg

Ja mieszkam w D, oprócz mnie mieszka tu kilkoro innych moich znajomych i sytuacja jest taka, że:
- problemów z wilgocią w żadnym z mieszkań nie było (jedynie u jednego ze znajomych jest błąd montażowy okna i tam były rzeczywiście boje przez mękę), natomiast ogólnie ten problem nas nie dotyczy.
- nie zalewa nam też piwnic i garażu jak ma to miejsce w C
- standard wykończenia ujmę tak - większość kątów prostych była zachowana. Jeśli masz zamiar wykończyć mieszkanie po swojemu wg projektu, to nie będzie Cię obchodzić jakość położonego tynku na ścianie - i tak walniesz gładź albo karton-gipsy. Oczywiście byłoby miło, gdyby nie trzeba było szlifować, ale o to wykłócisz się w razie czego z Hirnym. Poprawią. Podłoga u mnie była w porządku, jeśli chodzi o poziom.
- drzwi wejściowe są dość nisko osadzone, więc jeśli myślisz o np ogrzewaniu podłogowym lub bardzo grubych płytkach/podłodze drewnianej - sprawdź dobrze wszystkie wymiary, żeby się nie okazało, że wykonawcy się nie wyrobią przy progu Wink
- gniazdka i kaloryfery instalował szalony monter - licz się z tym, że będziesz je przekuwał, bo nikt normalny nie zostawi ich w takich miejscach, jak są Wink (a przynajmniej ich części). Jednak moi wykonawcy - (zarówno Ci od ścian, podłóg i sufitów), jak i stolarze nie osiwieli szczególnie podczas prac wykończeniowych. Jako anegdotę dodam, że już w fazie budowy budynku zgłosiłam, że nie chcę, aby stawiano mi jedną ze ścianek działowych. Więc mi jej nie wybudowali, ale komuś coś się pokopało i zostawili tylko miejsce na drzwi. Komedia. Dlatego mogę potwierdzić, że usuwanie ścianek działowych nie narusza konstrukcji budynku Smile
- kłopoty jakie były, o których pewnie poczytasz na forum to oczywiście durny pomysł drewnianych przegród i balustrad na balkonach - będziemy je z pewnością co rusz wymieniać oraz akustyki - polecam przemyśleć temat wyciszenia ścian. Ja mam dużo zabudowy, więc nie słyszę sąsiada w łazience, ale znam takich co się wzajemnie słyszą Wink Na pewno w ostatnich mieszkaniach, zwłaszcza na samym dole płytki na balkonach są do wymiany - widzę jaki syfek ma sąsiad u nas i sądzę, że nie da się tego doszorować.
- ogólnie powiem tak - budynek D powstał jako pierwszy i jak czytam forum to chyba wg innych kryteriów niż pozostałe (śmiem twierdzić, że może nawet lepszych...). Głowy nie dam, że tak jest, ale jeśli chodzi o jakość wykonania to najbardziej bałabym się A i B i tam chodziłabym ze szkiełkiem i lupką zanim zdecydowałabym się kupić mieszkanie. My przeżyliśmy swoje w kwestii awantur i opóźnień, widać - każdy musi nieść swój krzyż od Hirnego. Pytanie jest tylko takie - czy znajdziesz coś innego, lepszego?
Ta inwestycja pomimo swoich wewnętrznych wad ma wiele zalet - dobra lokalizacja, rozwijająca się dzielnica, jest szansa, że dobrze ulokujesz swoje pieniądze w perspektywie kilkunastu lat. Wiesz, że człowiek jest w stanie się do wielu rzeczy po prostu przyzwyczaić... Wink [nie wierzę, że to napisałam]...
Jaro_dcg 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lis 11, 2010 8:38
Posty: 56
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 7:30    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Martapole napisał:
Pytanie jest tylko takie - czy znajdziesz coś innego, lepszego?
Dzięki b. za opis. Mnie na razie najbardziej przeraziło usytuowanie kaloryferów w salonie.Shocked Czy coś lepszego? Myślę, że z tym nie byłoby problemu tyle że... nie za taką cenę. Smile
Jaro_dcg 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lis 11, 2010 8:38
Posty: 56
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 7:38    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

bartekj napisał:
Tutaj powstaje pytanie teraz, czy warto w ogole kupic tu mieszkanie ?
Na razie zakładam, że tak, zobaczymy Smile
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 19:48    Temat postu: Re: ODP do Jaro_dcg

Martapole napisał:

- nie zalewa nam też piwnic i garażu jak ma to miejsce w C
.

Dla przypomnienia tylko dodam, iz z budynku B byla wypompowywana woda (przynajmniej raz) i zrobiono dodatkowy drenaz (dlatego tez miedzy innymi przedluzyl sie termin oddania budynku, gdyz cala hala garazowa byla przeryta). Niestety nie wiem czy po tej poprawce skonczyly sie problemy z wilgocia w tym budynku - trzeba sprawdzic osobiscie.

Martapole napisał:

- kłopoty jakie były, o których pewnie poczytasz na forum to oczywiście durny pomysł drewnianych przegród i balustrad na balkonach - będziemy je z pewnością co rusz wymieniać oraz akustyki - polecam przemyśleć temat wyciszenia ścian. Ja mam dużo zabudowy, więc nie słyszę sąsiada w łazience, ale znam takich co się wzajemnie słyszą Wink Na pewno w ostatnich mieszkaniach, zwłaszcza na samym dole płytki na balkonach są do wymiany - widzę jaki syfek ma sąsiad u nas i sądzę, że nie da się tego doszorować.

Plytki sa do wymiany nie tlyko na partarzeSmile Praktycznie mozna je smialo zmienic w co drugim mieszkaniu. Jest to niskiej jakosci gres, ktory zostal niechlunie polozy i nie oczyszczony w pore, skutkuje to tym, iz nie jest mozliwe doczyszczenie ich. U mnie Deweloper juz mial kilka prob, niestety nieskutecznych, do tego same plytki ulegly zniszczeniu.

Martapole napisał:

- ogólnie powiem tak - budynek D powstał jako pierwszy i jak czytam forum to chyba wg innych kryteriów niż pozostałe (śmiem twierdzić, że może nawet lepszych...). Głowy nie dam, że tak jest, ale jeśli chodzi o jakość wykonania to najbardziej bałabym się A i B i tam chodziłabym ze szkiełkiem i lupką zanim zdecydowałabym się kupić mieszkanie. My przeżyliśmy swoje w kwestii awantur i opóźnień, widać - każdy musi nieść swój krzyż od Hirnego. Pytanie jest tylko takie - czy znajdziesz coś innego, lepszego?
Ta inwestycja pomimo swoich wewnętrznych wad ma wiele zalet - dobra lokalizacja, rozwijająca się dzielnica, jest szansa, że dobrze ulokujesz swoje pieniądze w perspektywie kilkunastu lat. Wiesz, że człowiek jest w stanie się do wielu rzeczy po prostu przyzwyczaić... Wink [nie wierzę, że to napisałam]...


Patrzyles na http://www.sgi.pl/mieszkania,lodz/switezianki ? Cena ok. 4400/m, cena miesjaca postojowego w garazu to ok 15k, sa drzwi, sciany pomalowane na bialo, chyba parapety wewnetrzne. Znajomi byli ogladac i sa bardzo pozytwnie nastawieni do tej inwestycji, mowili ze i jakosciowo calkiem niezle sie prezentuje.
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 22:15    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

Jakies opinie na temat dewelopera:
http://www.zanimzamieszkasz.pl/warszawa/hirny-bd-s-a.html

Jedna pozytywna Smile
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 9:10    Temat postu: Re: Czy warto kupic mieszkanie w tej inwestycji

...zobacz ten watek:
http://lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=62313
jest jakas wada konstrukcyjna.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama