portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Apartamenty Karolewska 27 - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karolewska 27 - sprawy osiedlowe » Forum » opłaty czynszowe - tragedia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

opłaty czynszowe - tragedia

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jasko1 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Wto Lut 01, 2011 20:21
Posty: 25
Skąd: łodź

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 13:04    Temat postu: opłaty czynszowe - tragedia

Właśnie dostałem opłaty za czynsz ok. 600 zł za 2 os. + oczywiscie plus energia. To są jakieś kpiny !!!!! Trzeba zbić koszty. Oczywiscie nie mówię, żeby oszczędzać na ochronie (choć niech zarzad znajdzie tańszą firmę ochraniającą), ale po co sprzataczka czyści szyby na klatce codziennie?????????? Niech robi to co drugi dzień!!!!

Nie wspomnę o HIRNYM !!! Przed zakupem mieszkania oczywiscie zapewniali, że opłaty czynszowe nie będą większe niż 300 zl !! Ale co ja się dziwie. Czy którakolwiek zapewnienie ze strony Hirnego się sprawidzło? NIE !
ŻENADA - nerwy człowieka ponoszą jak słyszy o kolejnych problemach, sprawach, zaległosciach itd
Jaro_dcg 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lis 11, 2010 8:38
Posty: 56
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:07    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

600zł za 2os co miesiąc? To chyba masz mieszkanie z 90 metrowe. Zapewniali Cię o czynszu 300zł? Shocked Coś wierzyć się nie chce. Nawet jeśli to nie miałeś prawa w to wierzyć. No chyba że z kolei masz mieszkanie 40 m.
jasko1 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Wto Lut 01, 2011 20:21
Posty: 25
Skąd: łodź

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 4:05    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

Mam mieszkanie ok. 80 m, więc to jednak jest mozliwe !!!
I prosze sobie wyobrazić, że kierowniczka biura przed zakupem mieszkania gwarantowała MAX. kwote czynszu w wysokości 300zł
(najwyrazniej wszystkie chwyty dozwolone, liczy sie jedynie sprzedaż ?)!!!
sebastianl 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Kwi 17, 2011 11:57
Posty: 43
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 12:01    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

Chyba coś za dużo płacisz. Ja za 3 osoby i 80m mam około 460,- pln i jest nas 3-osób. Dobrze sprawdź.

Pzdr
daniel1313 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Kwi 22, 2011 13:30
Posty: 2
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 13:35    Temat postu: CZYNSZ

sebastianl napisał:
Chyba coś za dużo płacisz. Ja za 3 osoby i 80m mam około 460,- pln i jest nas 3-osób. Dobrze sprawdź.

Pzdr


Sebastianl ale mówisz o samym czynszu tzn., opłaty administracyjne czy łącznie płacisz 460 pln ze wszystkimi zaliczkami?
sebastianl 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Kwi 17, 2011 11:57
Posty: 43
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 14:58    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

Tak, 460,- + prąd + TV kablowa i to wszystko
bartekj 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 59
Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
Posty: 204
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:14    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

Prosze zobaczec tutaj moj post : http://lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=420880#420880 z dokladna rozpiska wszystkich oplat.

Prosze rowniez nie mnozyc watkow Smile.
    jasko1 
       

    Bywalec


    Wiek: 114
    Dołączył: Wto Lut 01, 2011 20:21
    Posty: 25
    Skąd: łodź

    PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:37    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    Sorry, ale jakbym nie liczył to nie wiem jak Tobie SEBASTIANL wychodz za 80 m i 3 os 460 zł???? z pradem i kablowka????? Zarcik roizumiem?
    To chyba mieszkamy na innym osiedlu?
    Ja za niecale 80 m i 2 os place dokladnie niecale 600 zł, mam przed oczami wyliczenia, i jak bym nie liczyla to wychodzi dokładnie tyle samo????

    Jedyne wytłumaczenie to to ze pomyliłes fora, albo jestes od developera .... bo innego sensownego wytłumaczenia nie widze.... no chyba ze mieszkacie w 3 os a zgłosileś tylko 1????
    sebastianl 
       

    Bywalec


    Wiek: 46
    Dołączył: Nie Kwi 17, 2011 11:57
    Posty: 43
    Skąd: Łódź

    PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 2:49    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    jasko1, czytaj dobrze, 460,- pln plus prąd i plus kablówka
    bartekj 
       

    Aktywny Forumowicz


    Wiek: 59
    Dołączył: Sob Paź 03, 2009 11:21
    Posty: 204
    Skąd: Łódź

    PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 9:39    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    ...matematyka jak cyganka zawsze prawde Ci powie, wiec:

    CO: 80x1.6 = 128
    CW: 2x3x14 = 84
    Domfon: 0.5
    Fund Rem 80x0.1 = 8
    Miej Par 27
    Ochrona 80x0.95 = 76
    smieci 2x15 = 30
    czesci wspolne 80x1,95 = 156
    zw 2x6x6,48 = 77,74

    Razem: 587,26


    Wnioski:
    1. Nie ma sie co zurzac tak wychodzi
    2. Hirny jak to Hirny, pewnie o wszystkim Ci nie powiedzial i co do 300 mial racje, bo czesci wspolne + ochrona + fund rem wychodzi mniej niz 300 -to jest chyba rozumiane jako czynsz wg. nich, reszta to oplaty zmienne. Mi mowili to samo, chociaz pewnym momencie zaczeli mowic o stawce ok 5 pln za metr, co ylo bardziej zblizone do cen rzeczywistych
    3. Moze warto sie np mniej grzac w zime, lub mniej wody zuzywac Smile
    4. Dostaniesz roczne rozliczenie, moze okazac sie, ze bedzie zwrot za CO i CW/ZW
    5. Niestety Polska nie jest tanim krajem Neutral
    6. Zakladajac, ze podalbys jedna osobe, to placilbys o 95.87pln/mies mniej. Tak naprawde, byloby to pozorne, bo w rzeczywistosci obnizka doyczylaby tylko smieci, bo reszte i tak jest olicznikowane. Chyba lepiej jest placic troche wiecej miesieczne i raz doroku miec mila niespodzianke w postaci zwrotu.
    7. Dodam, ze w blokach z wielkiej plyty oplaty sa jeszcze wieksze.

    Sa jeszcze jakies pytanie ?
    jasko1 
       

    Bywalec


    Wiek: 114
    Dołączył: Wto Lut 01, 2011 20:21
    Posty: 25
    Skąd: łodź

    PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 19:42    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    sebastianl jak widzisz z obliczeń bartkaj (dzieki za pomoc w liczeniu Smile i właczenie sie do wątku) wychodzi za 3os i 80 m ok.590 zł wiec jakim CUDEM Tobie wychodzi 460 zł... naprawde nie wiem....
    jasko1 
       

    Bywalec


    Wiek: 114
    Dołączył: Wto Lut 01, 2011 20:21
    Posty: 25
    Skąd: łodź

    PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 19:47    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    jeżeli rzeczywiscie tyle płacisz to opisz szczegółowo czynniki składowe Twoich opłat - zobaczymy i porównamy, bo ewidentnie moje opłaty o te wyliczone przez Bartkaj sa prawidłowe.
    sebastianl 
       

    Bywalec


    Wiek: 46
    Dołączył: Nie Kwi 17, 2011 11:57
    Posty: 43
    Skąd: Łódź

    PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 20:56    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    Przepraszam, przyznaje, pomylilem się. Tak to jest jak to się nie zwraca uwagi na szczegoly. Za dużo codziennej pracy Zawstydzony
    atena111 
       

    Zaglądajacy


    Wiek: 40
    Dołączył: Pon Cze 21, 2010 9:09
    Posty: 12
    Skąd: Lodz

    PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:01    Temat postu: ochrona

    A ja uwazam ze mozna spokojnie zbic koszty ochrony, co miesiac kazde mieszkanie placi ok 70 zl (w zaleznosci od metrow) 4 bloki po 58 mieszkan w kazdym, to sa bardzo duze pieniadze. Czy jest nam to potrzebne??? Wolalabym juz dodatkowo ubezpieczyc mieszkanie za te pieniadze albo na fundusz remontowy wplacac by zostalo zrobione to co powinno byc. Jak dla mnie ochrony mogloby nie byc jedynie przy ktorejs z bram jedna osoba ktora ma pilota do bramy i wpuszcza np pojazdy uprzywilejowane (karetki, straz pozarna itp) wywozka smieci bo ktos taki musi byc ( ale za duzo duzo mniejsze pieniadze)
    Jaro_dcg 
       

    Stały bywalec


    Dołączył: Czw Lis 11, 2010 8:38
    Posty: 56
    Skąd: Łódź

    PostWysłany: Śro Kwi 27, 2011 1:44    Temat postu: Re: opłaty czynszowe - tragedia

    atena111 napisał:
    A ja uwazam ze mozna spokojnie zbic koszty ochrony, co miesiac kazde mieszkanie placi ok 70 zl (w zaleznosci od metrow) 4 bloki po 58 mieszkan w kazdym, to sa bardzo duze pieniadze. Czy jest nam to potrzebne???

    Również uważam, że 70 zł to zdecydowanie za dużo co m-c. Osiedle jest ogrodzone, ochrona w takim wymiarze jak teraz jest niepotrzebna. Ponieważ organizacja wjazdu/wejścia na osiedle jest jaka jest to jacyś zwykli stróże przy jednej tylko bramie by wystarczyli. To znacznie zredukowałoby koszty. Ponadto obecnie trzymający auta na terenie osiedla (pod ziemią, pod chmurką) mają je chronione przez ochronę więc czy nie powinni więcej na tą ochronę łożyć od tych, którzy auta trzymają poza terenem? Chyba im dużo bardziej jest ta ochrona potrzebna. Kwestia serwisowania bram wjazdowych na osiedle. To może być mocno awariogenny element. Tu też oczywiście wszyscy równo mają łożyć. Ci co wjeżdżają jak i Ci co w ogóle z bram nie korzystają?
    Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


     
    Możesz pisać nowe tematy
    Możesz odpowiadać w tematach
    Możesz zmieniać swoje posty
    Możesz usuwać swoje posty
    Możesz głosować w ankietach

    Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
    Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
    Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama